הלל לזרוב
קורסים

חוג ציור

חוג ציור של הלל לזרוב כולל בתוכו חשיפה רבה לתחומים רבים בעולם הציור. במשך שיעורים רבים תינתן האפשרות חוג ציורלתלמידים בחוג להיחשף למספר רב של חומרים עימם ניתן לעבוד. חלק מחומרים אלו הם אותם משטחים לציור.

נייר

נחשב באופן ברור לאחד ממשטחי הציור המוקדמים כבר בעת העתיקה ולא רק לציור אלא כמובן גם לכתיבה. בעבור אלו העוסקים בציור, בין אם מדובר בחוג ציור פשוט ובין אם בעבור אמני ציור, קיים תקן נייר הנקרא Archival. תקן זה מבטיח הישמרות הנייר בתנאי מוזיאון ללא תופעות של הצהבה והתפוררות. את הנייר עבור חוג ציור ובכלל מודדים בפרמטרים של עמידות, מרקם, חומציות, משקל, גודל ועוד. לפיכך, לא כל נייר יכול להתאים לציור ויכולים הם להגיב בצורה לא אידיאלית לסוגי צבע, לחות וכו'.

לוח

לוח העץ בעבור ציור היה פופולארי בתקופות רבות בעת העתיקה, ימי הביניים ואף בתקופת הרנסנס. הלוחות עליהם ציירו היו גמישים, נגישים ובעלי עלות נמוכה. בנוסף, היו הם קלים למעבר ממקום למקום ואף להתקנה או הצבה. בציור על לוח יש וניתן להציג ולהבליט צבעים אחדים לעומת אחרים.

הכנת לוח עץ לציור הצריכה עבודה מפרכת רבה. לוחות אלו היו נחתכות לרוחב של גזעי עץ. את לוח העץ היו מכסים בשכבת דבק ובד פשתן דק. בהמשך מורחים צבע בסיס (ג'סו) על הלוח. בתום התייבשות צבע הבסיס היה ניתן להתחיל ולצייר על הלוח. כיום חלק מהתהליך קל יותר ונעשה בצורה מכאנית.

השימוש בלוחות עץ בעבור ציור נעלמו אט אט במאה ה-16. במיוחד התפתחות הקנבס והשימוש בו כמשטח לציור וזה נפוץ מאוד בחוג ציור.

אבן

ציור על חומר זה הינו הציור הראשונים שנעשו בתקופות פרה היסטוריות. אלו היו ציורי מערות. ברוב מהמקרים ציורי מערות היוו חלק מאמונה מאגית בכוחות של הציורים להשפיע על המתחרש במציאות. אי לכך, ציורי קיר מערות כוונו לצייד מוצלח של חיות, ריבו הולדה שלהם ועוד. הציורים על גבי המערות היו אף חלק מטקסים שנעשו. מעבר לציורים היו משמשות המערות אף לרישומים. אותם ציורים ורישומים נעשו באמצעות צבעי אדמה.

בעת החדשה יותר ניתן לחלק את הציור על אבנים לשניים. סוג של ציור אחד על אבן הוא באמצעות ליטוגרפיה. בציור מסוג זה מורחים צבע על לוח אבן שטוח וזו משמשת כבסיס לציור של תמונה תוך שימוש בצבע הידרופובי (צבע על בסיס שמן).
סוג אחר של ציורים על גבי אבן הם בעצם ציורי קיר. במקרים אלו לפני תחילת הציור על קירות בכנסיות היו מתחילים בכיסוי השקעים בקיר עד לכדי משטח עבודה חלק ואף בעבור מניעת ספיגת הצבע באבן לאורך זמן. קיימים מספר טכניקות לצביעה על קירות. בין היתר היו ציורים על קירות שנעשו שעברו תהליך התייבשות יחד עם ציפוי גיר שקוף מגן, שרטוטי פחם, צביעה מהירת ייבוש ועוד.

קרא עוד : הרצאות בבתי ספר
קרא עוד : חוג ציור לילדים

כל הזכויות שמורות להלל לזרוב © ציורי קיר
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG