הלל לזרוב
קורסים

לימוד ציור

לימוד ציור מביא אותנו באופן טבעי להכרות עולם זה יותר מקרוב. עולם הציור מפעיל אצלנו כמעט את כל חושים ובמיוחד סוגי לימוד ציור / לימודי ציורהצבעים מביאים אותנו ליהנות מחזותם, ריחם ואף המרקם שלהם. במסגרת לימודי ציור של הלל לזרוב ייהנו התלמידים ממרחב רחב של סוגי צבעים שעל חלקם נרחיב במאמר זה.

טמפרה

הטמפרה מהווה תערובות של פיגמנטים עם חלמון של ביצה המהולים במים. שימוש בחומר זה מוכר עוד מימי העת העתיקה. בתקופת ימי הביניים טכניקת ציור זו שימשה בעיקר לציורי אייקונים ודמויות. במשך השנים עד לתקופת הרנסנס ירד השימוש בטמפורה בעבור טכניקת ציור בצבעי שמן.
ציור הטמפורה נעשה על גבי לוחות עץ ונייר. את הצבע הנוצר מורחים בעזרת מכחולים על המשטחים בהפרשי זמן קצרים בשל יכולת הייבוש המהירה. בסופו של תהליך מתקבל ציור בעל משטח אחיד ושטוח ובעל גוונים רבים של פיגמנטים.
 

פרסקו  / תמשיח

צבע בו משתמשים בציורי קיר. השימוש בצבע זה מביא להתייבשות הצבע עם הטיח והופך הוא לחלק מהקיר עצמו. חומר זה נוצר בערבוב של פיגמנטים ומים בלבד. בעת התייבשות הטייח נוצרת תגובה כימית המביאה בסופו של תהליך לקרום מיקרוסקופי שקוף על גבי הטיח עצמו. לאחר ההתייבשות לא יהיה ניתן להמשיך את הציור ולכן אין אפשרות ליצור יצירה לאורך ימים בעזרת הפרסקו.

צבעי שמן

לימוד ציור באמצעות צבעי שמן - המקור לשימוש בצבעי שמן הוא בצפון אירופה במהלך המאה ה-15. צבעי השמן מיוצרים בערבוב פיגמנטים עם מדיום ועל בסיס של שמן כשלרוב ישנו שימוש בזרעי פשתן. בעבור דילול הצבע מוספים לתערובת כהול או טרפנטין התורמים אף לזירוז הייבוש של צבע השמן.

עבודת האמן המשתמש בצבעי שמן נעשית בהדרגתיות ובכך יוצר הוא שכבות צבע המונחות האחת על השנייה. היכול ביצירת שכבות אחת על השנייה נעשית על ידי שינוי ריכוז השמן בכל צבע. השוני בריכוז אף מונע סדקים בשכבות התחתונות של הציור ובכך מביא למניעה של הרס הציור עצמו.

עקב הייבוש הארוך יחסית הנדרש ביצירה באמצעות צבעי שמן ניתנת לציירים רבים היכולת לתיקונים בין לבין. לאחר תקופה של חצי שנה ניתן למרוח את הציור בשכבת ורנית (לכה המגנה על הציור). מומחים בתחום טוענים שאיחוי מוחלט לציורי צבעי שמן יכול להסתיים אף אחרי שישה עשורים. נטייה נוספת של צבע השמן היא בקבלת גוון צהוב עם הזמן.

פסטל

צבע הפסטל הינו כלי גלילי הבנוי מצבע וחומר מעבה וקשה המאפשר אחיזה שלו מבלי שיתפרק ואף ביכולת למרוח אותו על גבי משטח הציור. בעבר, הרכבי הפסטל היו נוקשים יותר מאלו הקיימים כיום.
את צבעי הפסטל ניתן כיום לחלק לשלוש קטגוריות: גירי הפסטל שהן המקור לחומר זה. אלו נחשבים יבשים ונוקשים ובעלי שליטה מקסימלית. הפסטל הרך בו קיימת מידה פחותה של חומר מעבה ומידתיות רבה יותר של פיגמנטים. הסוג השלישי הוא פסטל השמן שלא מתייבש ומאפשר עבודה בשכבות בולטות.
צבעי הפסטל מאפשרים טכניקות ציור מדויקות יותר. עם זאת, באמצעות חומרי המסה ניתן לעשות שימוש בצבעי פסטל כמאפיינים דומים לצבעי מים ושמן.

קרא עוד : חוג ציור לילדים
קרא עוד : ללמוד לצייר

כל הזכויות שמורות להלל לזרוב © ציורי קיר
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG