הלל לזרוב
קורסים

ללמוד לצייר

אצל רבים הרצון ללמוד לצייר ממשיך ופועם גם אחר תום המסגרת הבית ספרית שבה הכרנו רובנו בפעם הראשונה את פלאללמוד לצייר הציור. במסגרתו של הלל לזרוב ניתן לשחזר וביתר שאת את אותו רצון של ללמוד לצייר. במסגרת מדרשו של הלל קיימים קורסים רבים ומגוונים לאלו אשר חיידק הציור עדיין פועם בהם.
הרצון ללמוד לצייר ולהכיר שוב לעומק את עולם הציור כולל בתוכו הכרה של מושגים רבים מעולם הציור. חלק מאותם מושגים קשורים לסוגי הצבעים בהם אנו משתמשים. במאמר זה נכיר חלק מהם.

צבע מים / אקוורל

טכניקת ציור זו משתמשת בצבע מים. צבע המים נותר בעזרת המסת פיגמנטים במים המונחים על גבי נייר כשהשימוש בהם הוא בעזרת מכחול רך. בסוג צבע זה מתאפשר לאמן ליצור שכבות דקות ושקופות המונחות האחת על השנייה. הצטברות אותן שכבות אחת על השנייה יוצרת גוונים בדרגות כהות שונות ומגוונות. הרעיון בשימוש במים עבור המסת הפיגמנטים הינו עתיק יומין עוד בציורי מערות, בתקופת מצרים העתיקה, בתקופת הרנסנס ועוד.
בתקופות עברו השימוש בצבע מים היווה אמצעי נוח לדיוק למול אופציית צבעי הטמפרה. במאה ה-10 ובמאה ה-20 שימשו צבעי המים בעבור ציורים עממיים וזאת בזכות נוחות השימוש בהן ובכך שלא דרשו חומרי עזר רבים. הייחוד של צבעי המים עודו בשקיפויות שיכול הוא ליצור לעומת סוגי צבעים אחרים.
 

גואש


הגואש נחשב לצבע מים אטום אשר נספג ומתייבש על הנייר. צבעי הגואש מתאפיינים בכמות רחבה של צבען, חומר מעבה ובעלי מצב צבירה צמיגי. הגואש היווה תחליף לצבעי השמן מאות בשנים, בשל כך שניתן לדלל אותם במים והתייבשותם מהירה. צבעי הגואש מוכרים לרבים כצבעי לימוד בבית הספר והן לאמנים המשתמשים בפעם ראשונה במכחול.
לגואש מספר חסרונות. התייבשותם גורמת לצבע לקבל גוון בהיר ולהם אף רגישות יתרה ללחות. בשל מגרעות אלו השימוש בגואש ירד בצורה רחבה בתחום האומנות הגבוהה והוא משמש בעיקר לציורי סקיצות, עבודות יד ועבור אלו שהציור הוא תחביב עבורם.

בעבור ילדים ללמוד לצייר בעזרת צבעי הגואש נחשבים כמועדפים וקיימות חברות רבות המכוונות לשוק זה, כשכמובן מיוצרים הם כחומר לא מזיק ורעיל ובצמיגות נמוכה יותר. כמו כן, מותאמים הם לניקוי מקירות.

רישום

צביעה זו התפתחה מתוך ציור סקיצות שהן הכנה ראשונית ובסיסית לציורי צבע. הרישום מבוצע לרוב בעפרונות או בדיו על נייר. ברישום המטרה היא להבליט את האובייקט תוך שימוש רב בקווי מתאר. בעזרת רישום ניתן ליצור משחקי אור וצל, זאת על ידי עיבוי קווי המתאר.

כיום קיימים שתי דרכים מרכזיות לרישום. האחת דוגלת בציור מקדים של קווי מתאר ולאחריו הצללת העצם, בעוד השנייה דוגלת קודם בהצללה מקומית ובהמשך רישום הדרגתי של העצם תוך שימוש מינימלי בקווי מתאר. עם הזמן השתכלל הרישום לכדי עפרונות צבעוניים. אלו מאפשרים רישום הכולל בתוכו משחקים עם של גוון, קומפוזיציה צבעונית ועוד בדומה לסוג צבעים אחרים.

קרא עוד : לימודי ציור
קרא עוד : ציור קיר

למידע נוסף על - ציורי קיר מחירים לחץ כאן

כל הזכויות שמורות להלל לזרוב © ציורי קיר
STGBEAUTIFUL WEB
TECHNOLOGY
STG